O nas

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny MOZAIKA to placówka terapeutyczna, w której dbamy o rozwój poznawczy, motoryczny oraz emocjonalno-społeczny naszych przedszkolaków. Placówka ma pod swoją opieką dzieci m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, Zespołem Downa, Autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.

Kładziemy nacisk na intensywną pracę terapeutyczną. Naszym celem jest zwiększenie szans dzieci na samodzielność, optymalne funkcjonowanie w społeczeństwie jak i przygotowanie do dalszej edukacji.

Dlaczego my?

Mozaika to wyjątkowe, kameralne miejsce, stworzone dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Liczy 12 dzieci, dlatego do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie w kwestii doboru programu terapeutycznego. W naszej placówce panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

Godziny pracy placówki: 7:00-16:00 z możliwością elastycznego dopasowania pracy placówki do potrzeb dziecka i rodziców.

Nasz zespół

Nasi terapeuci to dobrze wykwalifikowana kadra, która pracuje z pasją i zaangażowaniem. Osoby pracujące w naszym zespole łączy wykształcenie, zaangażowanie do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Martyna Zielińska

Dyrektor placówki, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej. Ukończony kurs z zakresu:
  • Stosowanej Analizy Zachowania. Terapia dzieci z zaburzeniami rozwojowymi,
  • Wybrane metody terapii i wspomagania w pedagogice specjalnej,
  • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Stymulacja zmysłowa.

Prywatnie mama dwójki dzieci Oliwii i Natana. Praca z dziećmi jest dla niej pasją i wyzwaniem każdego dnia, pracą która przynosi wiele satysfakcji i radości. Praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nauczyła ją zupełnie innego podejścia do świata i życia, szukania radości nawet w najdrobniejszych sukcesach. Martyna jest osobą niezwykle otwartą, cierpliwą i serdeczną, dba o oryginalność i efektywność zajęć. Stosuje różne metody pracy, tak aby były dopasowane do każdego dziecka indywidualnie. W czasie wolnym uwielbia czytać książki, spędzać czas z rodziną i swoimi psami.
Magdalena Lampkowska

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Aktualnie poszerza swoją wiedzę na studiach magisterskich i podyplomowych. Systematycznie dokształca się czytając literaturę pedagogiczną i uczestnicząc w rozmaitych kursach i szkoleniach. Do tej pory uczestniczyła w:
  • Terapia ręki I-go, II-go stopnia,
  • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne I-go stopnia,
  • Wykorzystanie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem z autyzmem,
  • Terapia behawioralna dzieci z autyzmem I-go, II-go, III-go stopnia,
  • Stosowana Analiza Zachowania. Terapia dzieci z zaburzeniami rozwojowymi,
  • Terapia neurobiologiczna dla początkujących (Metoda Krakowska).

Bardzo lubi pracować z dziećmi. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawia sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. W codziennej pracy z dziećmi stosuje wiele metod, form i technik wspomagających ich rozwój.
Prywatnie uwielbia góry, wiosnę oraz filiżankę pysznej kawy z ciekawą książką w ręku.
Sylwia Grzona

Logopeda, neurologopeda. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci i dorosłych z zaburzeniami komunikacji o podłożu neurologicznym, z zaburzeniami głosu i chorobami psychotycznymi. Specjalizuje się w terapii dzieci obciążonych wywiadem okołoporodowym, opóźnionym rozwojem mowy, chorobami genetycznymi, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Planując programy terapeutyczne zawsze uwzględnia usprawnienie wszystkich sfer poznawczych kierując się założeniami Metody Krakowskiej, która na piedestale stawia język. W ramach profilaktyki logopedycznej współpracuje z elbląskimi przedszkolami prowadząc warsztaty dla rodziców pt: „Jak wspierać rozwój mowy dziecka?”. Codziennie uczy się , szuka nowych rozwiązań i stawia sobie wyzwania. Jednym słowem kocha swoją pracę.
Grażyna Koralewska

Pomoc nauczyciela. Mama dwójki dzieci, miłośniczka zwierząt i długich spacerów nad morzem. W pracy z dziećmi odnalazła ogromną pasję i radość. Grażynka jest osobą bardzo cierpliwą, radosną, a dzięki pracy z dziećmi rozwinęła swoją wrażliwość na otaczający ją świat. Czas spędzany z dziećmi wykorzystuje na zabawy, śpiewanie i czytanie bajek.
Jolanta Szpak

Pomoc nauczyciela. Jola jest otwartą, życzliwą osobą, pełną cierpliwości i empatii. Świetnie odnajduję się w pracy i rozumie potrzeby dzieci. Uwielbia pomagać w tworzeniu ozdób i dekoracji. Ma niesamowity zmysł do tworzenia pięknego i kolorowego otoczenia dla naszych dzieci. Ponadto rozpieszcza wszystkich dookoła pysznymi wypiekami.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Mozaika
ul. Stefana Żeromskiego 3b